2014. gada 13. februāris

Šokolādes / karameļu braunijs ar jūras sāli

Esmu latviešu šokolādes fans. Ja ir izvēle, tad priekšroku došu Laimai.
Mūsu mājā šokolāde nav gardumu topā, taču šad tad ko šokolādē mērcētu organisms prasa.
Biežāk tā tiek izmantota šādā veidā :

Meitenes - iesaku, tiešām :) Rezultāts maigs un samtains. Āda kļūst kā bombonciņa. Izmantot tikai melno šokolādi ar vismaz 70 % kakao.

Februāris ir laiks, kad saņemos un iztīru virtuvi, pārcilāju vecos krājumus un uztaisu tādu mazu inventerizāciju. Pēc Ziemassvētkiem vienmēr ir palicis trauciņš ar neapēstām šokolādes konfektēm. Un, ja tā labi pameklē, tad tādi pusizēsti trauciņi ir vairāk nekā viens. Neapēstas piparkūkas, vientuļas šokolādes tāfelītes un tt. Savācot vienuviet, sanāca gandrīz puskilo dažādu konfekšu. Saprotu, ka neviens tās vairāk neēdīs, nu vismaz to pirmreizējā izskatā, nolēmu tās izmantot kādā receptē. Pirmā domā - keksss. Otrā doma - kaut kāds savādāks kekss. Trešā doma - brauniji. Izpētīju vairākas receptes, bet paliku pie šīs. 250g sviesta
200g šokolāde
270g brūnā cukura
4 olas
200g miltu
30g kakao 
karameļu mērce (izmantoju Spilvas )
jūras sāls 


1. Uz lēnas uguntiņas katliņā izkausē sviestu. Uguni noslēdz un pievieno šokolādi. Maisa kamēr izkūst.

2. Pievieno cukuru. Uzkuļ. Es izmantoju parasto mikseri.

3. Turpinot kulšanu, liek klāt pa vienai olai. Pieliek vienu, pakuļ, un tad tā visas pēc kārtas. Visu sakuļ tā ļoti, ļoti sirsnīgi.

4. Pievieno izsijātus miltus un kakao. 

5. Kad viss forši sakults, lejam mīklu ietaukotā cepamtraukā. Pa virsu pārlej karameli. Bet tā, lai nav biezā slānī un nav pa visu cepamtrauku, jo karamele cepjoties iegrims iekšā mīklā. Ja tās būs par daudz, tad tā būs pašā apakšā un brauniju nevarēs sagriezt, tā vienkārši tecēs ārā. Bildē pa kreisi var redzēt tādas iecepušās svītras, tur tad arī ir tā karamele.

6. Liek cepties 180 grādos, 20 - 25 min.


Kad gatavs, pārkaisa ar jūras sāli, bet pavisam minimāli. Konstatēju, ka vislabāk to izdarīt apmērama 10 min. pirms cepšanās beigām, jo tad sāls pārsliņas paspēj pieķerties braunijam un pie ēšanas nebirst nost.

Lūk, kas sanāca :) Neatņemama sastāvdaļa - glāze piena.

Grēcīgi saldi un "šokolādīgi"...

Tieši tādu novēlu jums sirsniņdienu :)1 komentārs:

Annija teica...

Esmu LU Kultūras un sociālas antropoloģijas studente, veicu bakalaura darba pētījumu par Ēdiena un Kulinārijas blogu kultūru Latvijā. Pētījuma ietvaros, vēlētos uzdot pāris jautājumus, kas neaizņemtu vairāk par 20-30min. Nevarēju blogā atrast Jūsu emaila adresi, tāpēc, ja Jūs esat ieinteresēti piedalīties pētījumā, lūdzu rakstiet uz annijaveisbarde@gmail.com. Jūsu palīdzība būtu nozīmīgs ieguldījums mana bakalaura darba veikšānā.
Ar cieņu,
Annija