2012. gada 13. marts

Saldais kartupelis ar laima sviestu


Saldo kartupeli var ēst visādi. Svaigu, ceptu, sautētu, sāļajos ēdienos un arī saldajos.
Šoreiz to pagatavošu pavisam vienkārši. Cepeškrāsnī.
Un tiem klāt liksim sviestiņu ar kuminu un laimu. Teikšu uzreiz, ka man prasījās kaut kas klāt. Piemēram grillētas garneles būtu ideāli.
Skaistas krāsas. Vitamīni. Veģetāri.
Tev vajadzēs :
lielos saldos kartupeļus. pilnīgi pietiks ar vienu katram
sviestu
sāli
maltu kuminu, es smalcināju piestiņā
laima sulu un miziņu


Kartupeļus liekam cepties cepeškrāsnī. Kartupeļus sadursta ar dakšiņu, taukvielas nevajag. Vienkārši cepampapīrs un kartupeļi. Jācep apmēram 40 min. Atkarīgs no tā cik būs liels saldais kartupelis.
Pa to laiku sagatavojam sviestu. Tam ir jābūt istabas temperatūrā, lai vajadzīgās garšvielas varētu viegli iemaisīt. Ņemam laimu un sarīvējam miziņu. Cik daudz??? Cik gribat. Visu "nozāģēt" laikam nevajadzētu. Būs par daudz. Es rīvēju pusi no puses :)  Izspiežam sulu. Arī apmēram vienu pusīti. Bet, ja patīk intensīvāka garša, var vairāk.

Ar kuminu ir tieši tāpat. Viss uz aci. Es liku tējkaroti uz sviesta paciņu. Sasmalcināju to piestā. Sulu, miziņu un kuminu kārtīgi iemaisa sviestā, klāt pievienojot jūras sāli. Uz kādu brītiņu to var ielikt ledusskapī, lai nav pārāk mīksts.
Gatavos kartupeļus iegriež līdz pusei un iekšā smērē sviestiņu. Pievieno nedauz sāls un ēd nost :)  Un, ja vēl šim visam klāt būtu tīģergarneles apceptas sviestā, neko arī vairāk uz šīs pasaules nevajadzētu  :) :) :)

Krāsainu un Garšīgu jums pavasari  !

3 komentāri:

Egucis teica...

viseksotiskākā garša bija batātu biezenim ar uz rozā sāls gabala ceptām garnelēm un horseradish souce. Galvenais ir garšas kontrasts : salds un skābs , variāciju ir tikpat cik cilvēku ... un ja vēl ir kāda zivs ... mmmm

Egucis teica...

un vispār mikroviļņu krāsnī šos brīnumus var piecās minūtēs izcept. Vismaz manējā ir tāda poga -kartupeļu cepšana (attēlots vesels kartupelis), tad to arī izmantoju . Parasti jau pati krāsns nosaka pēc svara cik ilgi jācep , vai kaut kā tā .Vismaz ,ne reizes nebija kļūdījusies.

ogumeitene teica...

Mikroviļņu krāsniņai NĒ ! Skan vien jau biedējoši. Un tas man atgādina kafejnīcas sildītos ēdienus mikrenē, kur kundzītes pat uzsilda salātus. + viens gudrs cilvēks apskaidroja kas ir kas un pēc šīs izsmeļošās informācijas manā mājā mikrene nekad nebūs.